امروز شنبه ۲ تير ۱۳۹۷

حفظ آمادگی در زمینه های مختلف می تواند تهدیدها را از نظام و انقلاب دور کند یکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳:۳۶

آیت الله نوری همدانی:
حفظ آمادگی در زمینه های مختلف می تواند تهدیدها را از نظام و انقلاب دور کند تعداد بازدید: ۱۱۷

حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: حفظ آمادگی در زمینه های مختلف می تواند تهدیدها را از نظام و انقلاب دور کند و آمادگی در برابر نقشه های دشمن را برای کشور به ارمغان آورد.
 
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار رؤسا و مدیران پلیس تخصصی کشور با اشاره به اهمیت شناخت زمان، عنوان کرد: آدم عاقل باید زمان خود را بشناسد و وظیفه خود را براساس زمان و شناخت آن تنظیم کرده و انجام دهد.

وی افزود: شناخت زمان، دشمنان، حوادث و رخدادهای پیرامونی سبب می شود تا انسان در شناخت مسیر خود موفق باشد و بتواند براساس این شناخت ها به راه خود ادامه دهد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه تصریح کرد: حفظ آمادگی در زمینه های مختلف می تواند تهدیدها را از نظام و انقلاب دور کند و آمادگی در برابر نقشه های دشمن را برای کشور به ارمغان آورد.

وی آمادگی فکری و فرهنگی را یکی از زمینه های حفظ آمادگی دانست و خاطرنشان کرد: باید با تکیه بر فکر و فرهنگ اسلامی و با حفظ بیداری و هوشیاری، آمادگی خود را حفظ کرده و به مقابله با توطئه و نقشه های دشمن پرداخت.

حضرت آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: آمادگی تجهیزاتی به منظور استفاده از تجهیزات مناسب برای دفاع در برابر تهدیدات دشمن نیز باید در دستور کار قرار گیرد و امروز که دشمن از انواع سلاح های هسته ای استفاده می کند، ما نیز باید برای دفاع از امنیت کشور موشک داشته باشیم.

وی تأکید کرد: آمادگی تمرینی و روحی نیز از دیگر آمادگی های لازم برای مقابله با تهدیدات دشمن است و اگر این آمادگی روحی وجود داشته باشد، چه با شهادت و چه با پیشرفت در این زمینه ها، پیروز محسوب می شویم.

این مرجع تقلید تأکید کرد: یکی از نقشه های دشمن این است که امنیت را به هم بزند و بالاترین خدمتی که نیروهای انتظامی و نظامی انجام می دهند، حفظ امنیت است و هوشیاری، بیداری و وظیفه شناسی این نیروهای خدوم سبب می شود تا امنیت مالی، فکری و جانی در کشور حفظ شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی ادامه داد: هیچگاه نباید از نقشه های دشمن غافل بود؛ چه بدانیم و چه ندانیم آمریکا، صهیونیسم، عربستان، انگلیس و ایادی آنها در حال توطئه علیه ما هستند و هر روز نقشه های جدیدی برای مقابله با انقلاب می کشند.

وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی مردم را بیدار کرد و امام خمینی(ره) با رهبری الهی خود نقاب را از چهره دشمنان کنار زد و استکبار تمام تلاش خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی انجام می دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه همیشگی ما این است که نماز اول وقت را فراموش نکنید، هر روز با قرآن کار خود را شروع کنید و با تهجد و شب زنده داری و نماز شب نورانیت را در دلهای خود ایجاد کنید. 

 
    نمايش منو
    اوقات شرعی